راه‌های جلوگیری از تکرر ادرار

0
1711

مثانه بعضی از افراد با حجم پایینی از ادرار احساس پر بودن به فرد می دهد و او را مجبور می کند در روز چندین بار بیش تر از بقیه مردم احساس نیاز به دفع پیدا کند.

اصطلاح آموزش مثانه یعنی اینکه

بتوانیم مثانه خود را تحت کنترل خودمان دربیاوریم و اجازه ندهیم که ما و زندگی ما را تحت کنترل خود داشته باشد.

 

مطالعات و تحقیقات ثابت کرده اند که در بسیاری از زنان با استفاده از آموزش مثانه میزان تکرر ادرار ، احساس فوریت دفع ادرار ودفعات بیدارشدن از خواب برای ادرار کردن کاهش یافته است.

 

‏Bladder training به شماکمک میکند دفعات رفتن به توالت را کاهش دهید و میزان حجم ادراری مثانه خود را افزایش دهید و زمانی که مثانه بصورت غیرعادی منقبض میشود، شما بتوانید حس فوریت دفع ادراری را در خود کاهش دهید. این روش به شما کمک میکند دوباره کنترل مثانه خود را بدست بگیرید.

 

بخشی از bladder training شامل این مساله است که شما بتوانید درک کنید کدام پیام از سوی مثانه را باید دریافت کنید و کدام را نادیده بگیرید. این مساله را دریابید که چه زمان مثانه شما واقعا پراست و چه زمانی پر نیست.

 

ممکن است هفته ها و یا ماه ها طول بکشد تا مثانه شما عادات بد خود را حذف کند وشما بتوانید کنترل مثانه تان را بدست بگیرید. بیشتر مردم بعد از دو هفته قادر به این کارخواهند بود. اما ممکن است برای شما بیشتر طول بکشد.

 

دکتر طاهره فروغی فر
متخصص زنان و فلوشیپ جراحی بازسازی و زیبایی ادراری تناسلی و بی اختیاری ادرار

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه