چگونه کلسترول بد خون را کاهش دهیم؟

0
1076

کلسترول ماده ای شیمیایی است که در همه حیوانات وجود دارد. این ماده برای عملکردهای مختلف غشاهای سلولی و همچنین در تولید اسید های صفراوی، ویتامین D و برخی از هورمون ها اهمیت دارد. سطح کم تا متوسط کلسترول در خون برای انسان کاملا طبیعی است.

 

با این حال، سطح بالای کلسترول خون با آسیب های شریانی، بیماری های قلبی عروقی و افزایش احتمال حملات قلبی مرتبط است. مقابله با کلسترول سال ها ادامه داشته است.

کلسترول بد خون

ایالات متحده آمریکا به طور عمده با دارویی به نام استاتین، موفقیت هایی در کنترل کلسترول بالا داشته است. مشخص شده است که استاتین ها درمراقبت از تشدید کلسترول بالای افراد نسبتا موثر هستند، اما اثرات منفی نیز دارند.

 

در چند سال گذشته، بسیاری از مردم به روش های جایگزین برای کنترل و یا کاهش کلسترول روی آورده اند.

 

راه های بسیاری وجود دارد که به طور طبیعی کلسترول خون را بدون استفاده از داروهای ساخت بشر پایین بیاورند. بسیاری از مردم در مورد این داروها و تاثیر آنها بر سایر قسمت های دیگر بدن شک و تردید دارند.

 

افراد متفاوت هستند و اگر شما نیاز به کاهش یا حفظ سطح کلسترول خود دارید، ممکن است هر گزینه ای را امتحان کنید، درست است؟

در این مقاله از راستینه شش راه طبیعی برای کاهش کلسترول بدن بدون نیاز به خرید دارو معرفی شده است. در کنار همه انتخاب های بهداشتی، حتما قبل از هر کاری با دکتر خود مشورت کنید!

ورزش کنید

احتمالا ورزش یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید برای کاهش کلسترول انجام دهید. انجام ورزش های منظم هوازی به صورت متعادل، روش بسیار موثری در کاهش کلسترول و همچنین دریافت انرژی بیشتر، بهبود خلق و خو و بهبود سلامت کلی است. حتی انجام حداقل ۴۵ دقیقه ورزش ساده پیاده روی در بیشتر روزها ممکن است موثر باشد.

فیبر مصرف کنید

مطالعات زیادی نشان داده اند که فیبر موجود در جو دو سر، جو، میوه ها و سبزیجات و سایر غذاهای سرشار از فیبر باعث کاهش سطح کلسترول می شوند. حتما شنیده اید که خوردن بلغور جو دوسر به عنوان صبحانه به تنهایی می تواند میزان کلسترول خون را بهبود می بخشد. به راحتی می توانید رژیم غذایی خود را با گنجاندن بیشتر غذاهایی که در بالا ذکر شد، تغییر دهید و سطح کلسترول خود راکنترل کنید و پزشک خود را خوشحال کنید.

غذای حاوی چربی ترانساز مصرف چربی های ترانس اجتناب کنید

اجتناب از افزایش کلسترول و چربی های ناسالم در طول سال ها آسان تر شده است. جامعه علمی با اثبات ارتباط بین مصرف این چربی ها و مشکلات سلامتی مانند کلسترول بالا ، کار بزرگی انجام داده است. به برچسب های تغذیه ای روی مواد غذایی دقت کنید و از مصرف هر غذای حاوی چربی ترانس اجتناب کنید و یا مصرف آن را کاهش دهید. حذف این مواد از رژیم غذایی حداقل از افزایش کلسترول جلوگیری می کند و احتمالا کمی به کاهش آن کمک می کند.

ماهی بخورید

ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ مفید است که جامعه بهداشت سال ها مصرف آن ها را توصیه کرده است. ماهی های چرب بهترین انتخاب هستند زیرا چربی های آنها از نوع سالم هستند. ماهی همچنین می تواند فشار خون شما را کاهش دهد. برخی از بهترین ماهی ها برای مبارزه با کلسترول عبارتند از: ساردین ها، ماهی سالمون، هالیبوت و قزل آلای آب های طبیعی.

آجیل بخورید

آجیل منبع عالی انرژی در بسته کوچک است. لازم نیست در مصرف آن زیاده روی کنید، اما اضافه کردن حدود ۳۰ تا ۶۰ گرم آجیل به رژیم غذایی روزانه خود، نیاز بدن به چربی های سالم چند اشباع نشده که در کاهش کلسترول موثر هستند را تامین می کند .

از روغن زیتون بیشتر استفاده کنید

روغن زیتون یکی از سالم ترین روغن های پخت و پز است که می توانید استفاده کنید. روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان ها و سایر مواد شیمیایی است که به بدن کمک می کنند کلسترول بد (LDL) را بدون این که به سطح کلسترول خوب (HDL) آسیب بزند، کاهش دهد. روغن زیتون فرابکر بهترین نوع است، اما همه روغن زیتون ها برای بدن مفید هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه