۸ راه‌حل برای تمیزی معجزه‌آسای آشپزخانه

0
1097

داشتن آشپزخانه ای تمیز و درخشنده، راه‌حل‌هایی ساده دارد؛ راه‌حل‌هایی که باید پیدا کنید تا همیشه و همواره مجبور به تمیزی و شست‌وشوی روزانه نشوید. این ۸ راه‌حل را به عنوان رازهای معجزه‌آسا برای تمیزی آشپزخانه بخوانید.

 

۱- برای تمیز کردن مخلوط‌ کن، بلافاصله بعد از اینکه نوشیدنی محتوی آن را در پارچ یا لیوان خالی کردید، پارچ مخلوط‌ کن را زیر شیر آب بگیرید و تا نصفه پر کنید. چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و دوباره پارچ را روی دستگاه بگذارید و دستگاه را روشن کنید. به این ترتیب مایع تمیزکننده در پارچ می‌چرخد و پره‌های مخلوط‌کن را هم تمیز می‌کند.

 

۲- سریع‌ترین راه‌حل برای از بین بردن چربی‌ها و لکه‌های خشک شده در مایکروفر، این است که یک دستمال حوله‌ای را کاملا خیس کنید و داخل مایکروفر بگذارید. مایکروفر را ۳ تا ۵ دقیقه روشن کنید تا آب روی دستمال بخار شود و بخار آب روی دیوارهای داخل مایکروفر بنشیند. در مایکروفر را باز کنید و منتظر بمانید خنک شود. با یک دستمال حوله‌ای خشک و تمیز، دیواره‌های آن را پاک کنید.

 

۳- دیواره‌های قوری‌های قهوه‌جوش یا چای، بعد از مدتی هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای پیدا می‌کنند؛ رنگی که به‌خاطر ماندن چای یا قهوه ایجاد شده است. برای پاک کردن این هاله قهوه‌ای رنگ، به یخ، نمک و لیمو احتیاج دارید. ۱۵دقیقه، یخ را در قوری بریزید و بگذارید بماند. بعد لیمو را قاچ کنید و به دیواره قوری بکشید. در مرحله آخر هم دیواره قوری را با نمک پر کنید. از این راه‌حل برای پاک کردن لیوان‌ها و فنجان‌های رنگ‌گرفته هم می‌توانید استفاده کنید.

 

۴- سیم ظرفشویی و مایع ظرفشویی، بدترین وسیله‌ها برای شستن ماهیتابه‌های چدنی است. برای شستن این ماهیتابه‌ها از نمک استفاده کنید. کافی است مقداری نمک را روی دستمال حوله‌ای بریزید و دستمال را کف ماهیتابه بکشید تا تمیز می‌شود.

 

۵- برای تمیز کردن آسیاب، از برنج سفید نپخته استفاده کنید. بعد از آسیاب‌کردن موادغذایی بودار یا رنگی، مقداری برنج سفید در آسیاب بریزید و آن را آسیاب کنید. بعد از خالی کردن پودر برنج، گرده‌ها را با دستمال پاک کنید و پره‌ آسیاب را با مایع ظرفشویی و آب نشویید.

 

۶- یک مسواک تمیز، شما را از شر ذراتی که به دنده‌های تیز و برنده رنده چسبیده‌اند، خلاص می‌کند پس رنده را با مسواک تمیز کنید.

 

۷- یک محلول با ترکیب نصف نصف از آب و سرکه، بهترین شوینده سینک ظرفشویی است. سینک ظرفشویی را با این محلول بشویید و بعد از خشک شدن، از درخشندگی آن لذت ببرید.

 

۸- فنجان‌های چینی و سرامیکی قهوه و چای را با نمک و سرکه بشویید. رنگ و لکه‌های قهوه‌ای از بین می‌رود و فنجان‌ها تمیز و سفید می‌مانند.

 

۹- محلول سرکه و آب برای پاک کردن گازهای استیل و دیوارهای یخچال‌های استیل، معجزه‌آساست. با این روش شست‌وشو، آشپزخانه ای براق و درخشنده خواهیدداشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه