روش های خانگی رفع زردی دندان ها

0
1447

از مدیکال نیوزتودی، روش‌های بسیار خوب خانگی وجود دارد که به کمک آنها می‌توان از شر دندان‌ های زرد خلاص شد.

مسواک زدن مرتب

پیش از هرچیز باید گفت که مرتب مسواک زدن اجازه نمی‌دهد دندان‌هایتان زرد شود. پس از خوردن خوراکی و یا نوشیدنی‌هایی که روی رنگ دندان‌هایتان اثر بد می‌گذارند، مانند قهوه، چغندر و زغال اخته، حتما مسواک بزنید. روزی دو تا سه بار و هر بار ۲ تا ۳ دقیقه مسواک بزنید.

خمیردندان سفیدکننده

این نوع خمیردندان‌ها حاوی موادی قوی‌تر از خمیردندان‌های استاندارد هستند و به برداشتن رنگ‌های ناشی از غذاها روی دندان‌ها کمک می‌کنند.

دهانشویه‌های سفیدکننده

دهانشویه‌های سفیدکننده حاوی منابع اکسیژن مانند هیدروژن پروکسید هستند و نسبت به ترکیباتی که موجب زرد شدن دندان‌ها می‌شوند، واکنش نشان می‌دهند و آنها را از روی دندان پاک می‌کنند. دو بار در روز به مدت یک دقیقه این دهانشویه در دهان‌تان نگهدارید و پس از ۳ ماه، دندان‌هایتان نسبت به قبل یک تا دو درجه سفیدتر خواهند شد.

جوش شیرین و هیدروژن پروکسید

با استفاده از خمیردندان‌های حاوی جوش شیرین و هیدروژن پروکسید، می‌توان از زردی دندان‌ها کاست. خودتان می‌توانید این خمیردندان را در خانه درست کنید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۲ قاشق غذاخوری هیدروژن پروکسید ترکیب کنید و دندان‌هایتان را با آن بشویید.

مصرف ویتامین C

کمبود ویتامین C، موجب التهاب لثه و تشکیل باکتری روی دندان‌ها ولثه‌ها می‌شود. این وضعیت نیز رنگ دندان‌ها را تغییر می‌دهد. بنابراین با مصرف این ویتامین از زردی دندان‌ها پیشگیری کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب می‌تواند از زردی دندان‌ها بکاهد و آنها را سفید کند. البته مراقب باشید زیاد از این سرکه استفاده نکنید، زیرا به سطح دندان صدمه می‌زند.

روغن نارگیل

مالیدن روغن نارگیل به روی دندان‌ها، با از بین بردن جرم‌های روی دندان‌ها، موجب سفید شدن آنها می‌شود. جرم دندان، رنگ دندان را تغییر داده و زرد می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه