زمان‌ های طلایی کاهش وزن

0
1702

آیا می‌دانید بهترین زمان برای کم‌کردن وزن چه زمانی از روز است؟ بهترین زمان برای وزن کردن، ورزش‌کردن و غذاخوردن چه زمانی است؟ بهترین زمان برای افزایش متابولیسم بدن چه زمانی از روز است؟ بهترین زمان رفتن به فروشگاه موادغذایی و در آخر بهترین زمان برای خوردن مکمل‌های فیبری چه زمانی است؟

 

دکتر اوز پاسخ‌ همه این سوال‌ها را برای دستیابی به یک رژیم موثر در اختیار شما قرار می‌دهد:

 

 بهترین وقت برای وزن‌کردن چه زمانی است؟

اگر صبح ساعت ۶:۳۰ دقیقه از خواب بیدار می‌شوید، بهترین زمان برای وزن‌کردن همان موقع است. در این زمان کمترین وزن را خواهید داشت و با مقایسه آن می‌توانید حدس بزنید چقدر از وزنتان با رفتن حمام صبح و تعریق در شب کاهش پیدا می‌کند.

بهترین وقت ورزش‌کردن چه زمانی است؟

بهترین زمان انجام تمرین‌های ورزشی ۶:۳۵ دقیقه صبح است. یعنی ۶:۳۰ از خواب بیدار شوید، به حمام بروید، خودتان را وزن کنید و ورزش با ورزش‌ هنگام صبح بدنتان انرژی موردنیاز خود را از سوزاندن چربی‌های ذخیره شده در نقاط مختلف مثل ناحیه شکمی و دور کمر تامین می‌کند ولی در صورتی که اول صبحانه بخورید و بعد ورزش کنید، به جای سوزاندن چربی‌های ذخیره‌شده صبحانه‌ای که خورده‌اید را می‌سوزانید.

بهترین وقت خوردن غذا چه زمانی است؟

قاعده کلی بر این اساس است که یک ساعت بعد از بیدار شدن موقع خوردن صبحانه است. یعنی از ۶:۳۰ دقیقه از خواب بیدار می‌شوید، ۷:۳۰ دقیقه وقت صبحانه، ظهر وقت خوردن ناهار و ۶:۳۰ دقیقه بعد از ظهر وقت شام است. اگر در زمان‌های مقرر غذایتان را نخورید، احساس گرسنگی خواهید کرد و مجبور به تقلب در رژیمتان می‌شوید. می‌توانید یک چیز را به خاطر داشته باشید، صبحانه را یک ساعت بعد از بیدار شدن و شام را ۳ ساعت قبل از خواب میل کنید.

بهترین وقت برای افزایش سوخت‌وساز بدن چه زمانی است؟

بهترین زمان آن ۸ صبح است. در این زمان سوخت‌وساز بدن کند است و اغلب احساس می‌کنید به یک چای یا قهوه احتیاج دارید ولی به جای خوردن آن یک لیوان آب یخ بنوشید. با خوردن یک لیوان آب یخ در این هنگام می‌توانید سوخت‌وساز بدنتان را افزایش دهید به این صورت که: بدنتان برای جذب آب یخ مجبور می‌شود کالری بسوزاند. فقط با همین کار می‌توانید سالانه نیم کیلوگرم وزن کم کنید.

 بهترین وقت برای خرید موادغذایی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خرید موادغذایی ساعت ۱۰ صبح است! زیرا در این هنگام به خاطر خوردن صبحانه و یک لیوان آب‌یخ هنوز سیر هستید و قندخونتان ثابت است . اگر موقع خرید قندخونتان خیلی پایین باشد، حتما خریدهای نادرستی خواهید داشتید!
نکته دیگر اینکه قبل از خرید، لیست مواد موردنیاز خود را بنویسید تا فریب مواد ناسالم و پرکالری را نخورید.

بهترین وقت خوردن مکمل‌های فیبری چه زمانی است؟

زمان دریافت مکمل‌های فیبری یا فیبرهای طبیعی ۶:۱۵ دقیقه بعد از ظهر یعنی یک ربع قبل از شام است. خوردن فیبر کمک می‌کند معده‌تان پر شود و هنگام شام خوردن با کمی غذا احساس پری بیش از حد کنید. با این کار می‌توانید سالانه ۵/۳ کیلوگرم وزن کم کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه