چگونه از گرفتگی عضلات پیشگیری کنیم؟

0
999

یک متخصص ارتوپد با اشاره به اینکه به انقباض شدید یک عضله اسپاسم گفته‌ می‌شود، عنوان کرد: موز، کیوی و آجیل‌ها از گرفتگی عضلات پیشگیری می‌کنند.

 

دکتر ذبیح الله حسن زاده درباره آسیب‌های ورزشی اظهار کرد: آسیب‌های مزمن در ورزشکاران معمولا شامل تحریک و آسیب به تاندوم‌ها است که بیشتر در آرنج به شکل بیماری آرنج تنیس‌بازان خود را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: استفاده از یخ، بریس محافظ آرنج و پرهیز ۲ تا ۳ هفته‌ای از ورزش یا حتی نرمش کردن به کاهش آسیب کمک شایان توجهی می‌کند.

 

این متخصص ارتوپد با اشاره به اینکه به انقباض شدید و غیرارادی یک عضله اسپاسم گفته‌ می‌شود، عنوان کرد: عضلات پشت و جلوی ران جزو بیشترین نقاطی هستند که دچار اسپاسم عضله می‌شود با توجه به اینکه اسپاسم در نواحی دیگر بدن همچون بازو، شکم، کف دست و کف پا نیز ایجاد می‌شود.

 

حسن زاده خاطرنشان کرد: افرادی که دچار اسپاسم و کرامپ ناگهانی می‌شوند علاوه بر مصرف کافی مایعات، مصرف روزانه مواد غذایی همچون موز، کیوی، آجیل‌ها از گرفتگی عضلات پیشگیری و به درمان آنها کمک می‌کند همچنین افرادی که مبتلا به اسپاسم ناگهانی می‌شوند، می‌توانند از کمپرس آب سرد استفاده کنند.

 

حسن زاده یادآور شد: ورزشکارانی که در زمین دچار آسیب‌های کوچک شده‌اند بعد از ۷۲ ساعت و پس از تایید پزشک خود با رعایت کردن اصول مناسب گرم کردن، ماساژعضله و سرد کردن آن می‌توانند به میدان بازی برگردنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه